פרחי חורף בישראל

רבים מאיתנו טועים לחשוב שבעונת החורף הפרחים הולכים לישון עד בו האביב. אבל בפועל הדברים שונים בתכלית. פרחים גדלים בכל עונות השנה, כאשר יש פרחים רבים שהם, מה שמכונה – רב עונתיים, ויש כאלה שפורחים בעונות מסויימות בלבד, ואחרים נחשבים לפרחי עונה מסויימת,  למרות שניתן למצוא אותם גדלים בכל ימות השנה במקומות שונים ברחבי הארץ.

גם חנויות הפרחים פועלות על פי עונות השנה, וניתן להזמין בהם פרחים הגדלים כל השנה ולחילופין, לבחור פרחים עונתיים המסמלים את העונה באופן ברור ומוכר. רבים בוחרים לעשות משלוחי פרחים בחורף בגלל הפרחים המיוחדים שגדלים בארץ בעונה זו, וכאשר יש להעניק פרחים לאדם אהוב, לכבוד אירוע חשוב וכדומה אין טוב יותר מפרחי העונה.

פרחי החורף של ארצנו

למרות גודלה הגיאוגרפי הזעיר של מדינתנו, הימצאותה בצומת היבשות שבין אסיה ואפריקה ומגוון האקלימים המצוי בה, גורמים לפריחת סוגים מאד מגוונים של צמחים ופרחים. כאשר מדובר בפרחים ניתן למנות רבבות של סוגים שונים הגדלים בארץ בכל עונות השנה. מכיוון שכל פרח זקוק לתנאי גידול ייחודיים לו, הרי שהארץ מתפקדת כחממה אחת גדולה לסוגים רבים עקב תנאי מזג האוויר השונים בין איזורי הארץ, המתפרשים מהצפון הירוק ועד לדרום המדברי.

רשימת הפרחים החורפיים היא ארוכה מאד ואין אפשרות לציין את כולם. להלן רשימת פרחים חלקית שתוכלו למצוא בארץ בעונת החורף, ושאת רובם תוכלו למצוא בחנויות הפרחים מוכנים וצרורים למשלוחים או לרכישה במקום.

פרחי חורף נפוצים בארץ

נרקיסים – נרקיסים הם פרחי בצל וקיימים בארץ שישה סוגים שונים של נרקיסים שלהם 800 מינים שונים. הנרקיסים פורחים בחודשי נובמבר עד פברואר, וניתן לרכוש אותם בזרים או בעציצים עונתיים. הם מסמלים יופי ובעלי ריח חזק ומיוחד.

רקפות – בין הסלעים צומחת הרקפת, כפי שמציין השיר המפורסם, והדבר אכן כך. פרח זה צומח בין חודשי נובמבר ואפריל, והוא בעל פקעות ופריחה מרובה. הרקפת מסמלת הוד והדר ובעת הטיפול וההשקיה שלהם יש להימנע מהרטבת עלי הפרח והגבעולים.

לוע הארי – פרח זה שייך למשפחת הלועניים, והוא צומח בשלל צבעים בכל עונת החורף. ניתן למצוא אותו בחנויות הפרחים ולעשות ממנו זרים מאד יפים, או לרכוש אותו בתוך עציץ.

כלניות – עוד פרח חורף מוכר בארצנו הגדל בין דצמבר ועד מרץ. ייחודו של הפרח הוא בפתיחתו בבקרים וסגירתו לעת ערב, או כאשר נעשה קריר מידי. פרח זה מסמל אהבה ופוריות, וניתן לרכוש אותו בכל חנויות הפרחים בעונת החורף.

נוריות – למרות היותו פרח רב עונתי, ברוב חנויות הפרחים ניתן למצוא אותו בתקופת החורף. פרח זה דומה לכלנית בצורת עלי הכותרת, אך יש לו גם עלים הצומחים לאורך הגבעול.

אירוסים – אצלנו בארץ צומחים 18 מינים שונים של אירוסי בר, וניתן לרכוש אותם גם בצורת זרים או בעציצים. זהו פרח מאד מרשים שמתאים כשי לאירועים מיוחדים.

סיגליות – פרח זה פורח בשלל צבעים, הוא עמיד בפני קרה, והוא מכניס הרבה שמחת חיים בכל בית שבו הוא נמצא.

פרחי גורדון שבפינת רח' בן יהודה בתל אביב מביאים לכם את כל פרחי עונת החורף לרכישה במקום או למשלוחים לכל חלקי הארץ באמינות ובנסיון רב שנים.