לא מזמן השקעתם ורכשתם זר פרחים מהודר ומושקע במיוחד, ואתם רוצים כמובן להציב אותו כך שכולם יראו אותו, ותרצו למצות אותו כמה שיותר זמן. זה נכון שאף זר לא מחזיק לנצח, אבל אתם בהחלט יכולים להאריך למקסימום את חיי הפרחים שלכם, אם רק תקפידו על כמה כללים ברורים - בעיקר בכל מה שנוגע להשקיה הנכונה שלהם.

כללי ההשקיה אשר כדאי לזכור

  • סוג המים - יש כל מיני מדריכים באינטרנט שמנסים להסביר לכם כי כשאתם משקים פרחים, אתם חייבים להשתמש במים מסוג מסוים - למשל מים מסוננים וטהורים, מים מינרלים, מים מזוקקים, וכיו"ב. לרוב אין ממש בטענות הללו. רוב החקלאים כיום משתמשים במים רגילים להשקיה, ואין סיבה שגם אתם לא תשתמשו במי הברז הרגילים שיש לכם בבית.
     
  • טמפרטורת המים - באופן כללי, כדאי לא להשתמש במים בטמפרטורות קיצון עבור הפרחים, כי הגבעולים מגיבים רע למים קרים מידי או חמים
    מידי. בכל מקרה המים החמים מסוכנים יותר מאלו הקרים, ולכן באופן כללי כדאי להשתמש במים פושרים, ואם מתלבטים – לנטות קצת יותר לכיוון הקריר.

  • קיצוץ הגבעולים - עוד טיפ חשוב שקשור לצריכת המים של הגבעולים, נוגע לצורת הגבעולים שלהם. מומלץ בערך פעם בשבועיים לקצץ את הגבעולים בזווית חדה יחסית (כך שהגבעול יקבל צורה שפיצית-אלכסונית). צורה זו, מקלה מאד על הצמח לקלוט את המים, ומאפשרת לו לגדול וללבלב בצורה טובה יותר.

 

שימו לב גם לתדירות

שימו לב כי באופן כללי, כל פרח זקוק להשקיה, אך לעתים במועדים נפרדים. התייעצו עם איש מקצוע בקשר לפרח שאותו קניתם, וכך תדעו מהם מועדי ההשקיה המומלצים. נוסף על כך, אל תשכחו כי כמובן שבקיץ צריך להשקות את הפרחים יותר מאשר בחורף.