איך לבחור זרי כלה

היום הגדול והמרגש ביותר בחייך מתקרב. את יודעת היטב עד כמה זו עבודה קשה לטפל בכל הפרטים ולבחור את האנשים הנכונים שיגרמו לך להרגיש הכי בנוח בחופה ובאירוע. אבל יש פרט אחד שנשים רבות מקלות ראש בבחירתו לקראת החתונה – בחירת זר כלה.

בסך הכל מדובר בזר פרחים שנושאים ביד בדרך לחופה, לא? אז זהו, זרי כלה יכולים להיות ההבדל בין כלה יפה לכלה מושלמת. אבל איך בוחרים את זר הכלה הכי מתאים? לפניכן מדריך קצר שיעזור לכן לקחת בחשבון את המשתנים השונים.

אופי האירוע

האם האירוע יתקיים באולם או בטבע? בגן אירועים או בחוף הים? בערב באמצע השבוע או ביום שישי בצהריים?

הזר צריך להיבחר כך שיתאים לאווירה שאתם מתכננים. זר קלאסי ופורמלי יתאים לחתונה באולם או בגן אירועים, ואילו לחתונה בטבע או בים כדאי להתאים זר יוצא דופן ולא שגרתי, אשר ידגיש גם את הייחוד של האירוע.

התאמה לשמלה ופוטוגניות

זר הפרחים ילווה אותך בצילומי הסטילס ובצילומי הווידאו של החתונה, ולכן חשוב לבחור זר כלה שישתלב היטב עם יתר האלמנטים במראה הכלה ויוסיף לה חן.

זכרו: זר הפרחים משלים את המראה של שמלת הכלה ולא אמור להתחרות בה. לשמלה יוקרתית המעניקה מראה של נסיכה, יתאים זר אלגנטי ועגול בצבעי לבן-ורוד. זר כלה של סחלבים למשל, יהיה התאמה מושלמת.

לשמלה שמרנית בעלת עיצוב קלאסי יתאים זר בגווני בורדו וצבעים שיהוו דווקא ניגוד לצבע השמלה.

לעומת זאת, הופעה קלילה ופחות מחייבת תתכתב היטב עם זר שובר שגרה, במיוחד אם בחרת ללכת על שמלת כלה שאינה בצבע לבן.

שימו לב ששמלה נפוחה זקוקה לזר כלה ארוך בעל גבעולים ארוכים, זר אשר יהווה דווקא ניגוד למראה השמלה. אפשרות נוספת עבור שמלה נפוחה היא זר בצורת דמעה עם חלק עליון עגול שהולך ונעשה צר בחלק התחתון. גם זר פרחים על הראש היא אפשרות טובה.

התאמת זרה הכלה למבנה גוף

הזר אמור להיות מותאם למבנה הגוף של הכלה. כלה נמוכה צריכה לבחור זר כלה ארוך או בצורת דמעה שיעניק תחושת אשליה של גובה. מנגד, כלה גבוהה תוכל להתגמש יותר בבחירת הזר ולבחור ממגוון סגנונות, בין אם זהו זר ארוך, קצר או עגול. כלה מלאה או חסונה יותר תבחר זר גדול שיתכתב עם רוחב גופה ופחות ידגיש אותו.

נוחיות

אחרי כל מה שנאמר, גודל הזר הוא בסופו של דבר עניין אינדיבידואלי. ניתן לבחור זר מכובד ומרהיב שאי אפשר לפספס, אבל אם את לא מרגישה בנוח לשאת אותו, האם זה שווה את המאמץ?

מי שמעדיפה את הנוחות האישית כאשר היא צועדת לחופה, תוכל להסתפק גם בזר קטן וקליל. זר כזה לא יכביד ויאפשר אפילו לנופף לאורחים – יותר פרקטי גם אם קצת פחות זוהר.

זרי כלה קונים בפרחי גורדון

פרחי גורדון קיימים מאז שנת 1949 ומפעילים בתל אביב חנות מקסימה ברחוב בן יהודה.

פרחי גורדון מתמחים בזרי כלה מסוגים שונים, אשר יכולים להתאים לכל סוג אירוע ולכל כלה. תוכלו למצוא בקליק אחד 30 סוגי זרי כלה ולבחור את הזר שמתאים ביותר עבורכן. רק בפרחי גורדון תמצאו את זרי הכלה הכי טובים במדינה.

איך לבחור זרי כלה

פרחי גורדון